AS Instrument Polska
Polish
English
Nowości » Easy-Laser E910/E915
Easy-Laser E910/E915

 

Szwedzki producent przemysłowych systemów laserowych Damalini AB biorąc pod uwagę potrzeby producentów wież i farm wiatrowych opracował systemy serii Easy-Laser E910/E915.

Dzięki zastosowaniu nadajników laserowych z głowicą obrotową 3D o zasięgu promienia do 40 metrów ( maksymalna długość pomiarowa 80 metrów ) oraz dwuosiowych detektorów z technologią True PSD o nieograniczonej rozdzielczości istnieje możliwość określania geometrii dużych płaszczyzn np. kołnierzy elementu kolumny.  Inne funkcje to Prostoliniowość długich elementów np. osi kolumny, Prostopadłość czy Równoległość dwóch płaszczyzn.

Wszystkie te funkcje umożliwiają kontrolę jakości na wysokim poziomie produkcji wież wiatrowych a także sprawdzenie geometrii  wielkogabarytowych konstrukcji stosowanych w innych sektorach np. offshore czy przemysł chemiczny.

Wbudowane w detektory inklinometry elektroniczne na bieżąco kontrolują położenie detektorów w przestrzeni zwiększając dokładność i powtarzalność pomiarów.

Prosty w obsłudze i do opanowania zestaw wyposażony jest w duży kolorowy wyświetlacz 5,7” oraz wykorzystuje w menu łatwy do zrozumienia system ikon i zminimalizowaną ilość tekstu.

W skład zestawu wchodzi oprogramowanie komputerowe Easy-Link, które umożliwia wizualizację obiektu w formie 3D oraz wykonanie raportu wykorzystującego wyniki i grafikę z pomiaru.

 


.do góry