AS Instrument Polska
Polish
English
Nowości » AIRIUS Bezprzewodowe czujniki drgań
Bezprzewodowe czujniki drgań i temperatury AIRIUS

SPM Instrument przedstawia bezprzewodowe czujniki DRGAŃ Airius™

SPM Instrument AB, wiodący światowy dostawca technologii i produktów do monitorowania stanu, ogłasza wprowadzenie Airius™, gamy bezprzewodowych czujników drgań do zdalnego monitorowania urządzeń przemysłowych.

Zapewniając ostrzeżenie o problemach związanych z drganiami, a także uszkodzeniach przekładni i łożysk, Airius™ jest bezprzewodowym, zasilanym bateryjnie ( także w wersji zasilanej zewnętrznie ) czujnikiem idealnym do zdalnego monitorowania stanu standardowych urządzeń produkcyjnych, takich jak pompy i wentylatory. Zaprojektowane i wyprodukowane przez SPM Instrument czujniki bazują na pięćdziesięcioletnim doświadczeniu w opracowywaniu niezawodnych i wiodących w branży rozwiązań do monitorowania stanu.

Technologia bezprzewodowa zapewniająca opłacalność, bezpieczeństwo i wygodę

Czujniki Airius™ są logicznym pierwszym krokiem do monitorowania stanu online. Łatwo jest zacząć od małej aplikacji opartej na chmurze Condmaster®.NET (hostowanej w SPM Cloud), zapewniając łatwy dostęp do danych pomiarowych za pomocą przyjaznego dla użytkownika interfejsu graficznego, a następnie rozbudować za pomocą zaawansowanego oprogramowania analitycznego i diagnostycznego Condmaster® Ruby.

Wiodąca w branży BEZPRZEWODOWA technologia pomiarowa

Airius™ to czujnik typu MEMS z wyjściem cyfrowym, mierzący trójosiowo drgania i temperaturę. Czujnik jest obecnie dostępny w dwóch wersjach; jeden mierzący w zakresie częstotliwości 10-1000 Hz, drugi pomiędzy 2-1000 Hz i 10-5000 Hz z możliwościami pomiaru obwiedni. Airius obsługuje kilka różnych pomiarów drgań przez jeden czujnik, z określoną przez użytkownika liczbą dziennych pomiarów. Dodatkowe pomiary można uruchomić ręcznie, naciskając pojedynczy przycisk z boku czujnika. Zastosowane algorytmy przetwarzania sygnałów i procedury obliczeniowe są takie same, jak w zaawansowanym systemie online Intellinova® i rozbudowanych przenośnych przyrządach Leonova® Diamond i Leonova® Emerald.

Łatwa integracja i bezproblemowe użytkowanie

Czujniki Airius™ mają zwartą budowę i energooszczędny protokół komunikacyjny. Staranny projekt i optymalny wybór technologii baterii zapewniają lata bezproblemowego użytkowania i stabilny monitoring. W stanie bezczynności pobór mocy przez czujnik jest bardzo niski. Korzystając z WiFi, dobrze ugruntowanej i stabilnej technologii przesyłania danych, Airius™ jest łatwym do wdrożenia rozwiązaniem, które sprawdza się w istniejących środowiskach IT. Klasa IP69 sprawia, że wytrzymały czujnik Airius™ nadaje się nawet do najbardziej wymagających środowisk.

Prosta instalacja

Airius nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu oprócz routerów WiFi. Czujniki mają najkrótszy czas reakcji w segmencie WiFi, dzięki czemu instalacja i uruchomienie są proste i szybkie.

Istnieją dwie metody instalowania czujników drgań Airius™ , albo za pomocą wkrętu (który wymaga wiercenia), albo za pomocą kleju. Jeśli to możliwe, zaleca się montaż na śrubę.

Łatwa konfiguracja

Aplikacja SPM Connect app do pobrania na urządzenia z systemem Android i iOS służy do konfigurowania niezbędnych parametrów komunikacyjnych do połączenia z bazą danych. Aplikacja SPM Connect do pobrania na urządzenia mobilne służy do konfigurowania parametrów wymaganych do połączenia z serwerem Condmaster Entity Server (CES) lub SPM Cloud.

Aplikacja pozwala na:

  • wyszukiwanie czujników drgań Airius™ za pośrednictwem Bluetooth
  • weryfikację połączenia z serwerem
  • konfiguracja połączenia z Wi-Fi i CES / SPM Cloud.

Obsługa interfejsu API REST umożliwia innym urządzeniom lub systemom sterowania procesem pobieranie danych drganiowych z czujnika.

Przy pracy z Condmaster Ruby, prędkość obrotowa i parametry procesu mogą być pobierane jako wartości globalne i rejestrowane wraz z odczytem drgań. Ponadto, parametry stanu mogą być użyte do określenia, czy odczyt ma zostać zapisany

Czujniki Airius i aplikacja SPM Connect są dostępne do pobrania od czerwca 2019 r. Wersje Ex dla środowisk zagrożonych wybuchem od jesieni 2019.

 


.do góry