AS Instrument Polska
Polish
English
SPM Instrument » Prezentacja firmy
Prezentacja firmy

SPM - historia przywództwa

 • 1965 Historia SPM rozpoczęła się w latach sześćdziesiątych. W tym czasie monitorowanie stanu maszyn polegało na przykładaniu ucha do drewnianego pręta lub śrubokrętu i słuchaniu dźwięków wytwarzanych przez maszynę.
 • Jeśli coś mogło być usłyszane, zwykle było to za późno. A.P. Moller, duński armator, dowiedział się
  na bazie swoich przykrych doświadczeń że pompy przeładunkowe jego tankowców psuły się zdecydowanie zbyt często bez żadnych sygnałów ostrzegawczych. Jako osoba finansująca wynalazk
  i i przedsięwzięcia gospodarcze zdecydował się zrobić coś w tej sprawie.
 • 1969 Eivind Sohoel, wynalazca, opatentował metodę impulsów uderzeniowych która identyfikuje słabe impulsy uderzeniowe z elementów tocznych łożysk.
 • 1970 Została utworzona firma SPM. W ciągu kilku lat opracowaliśmy pierwsze zasady oceny sygnałów pomiarowych które zdołał wyizolować Sohoel. Nawet dzisiaj główne zasoby są przeznaczane przez nas
  na rozwój tych zasad, zarówno w środowisku laboratoryjnym jak i w otoczeniu przemysłowym.
 • 1980 Firma SPM zainstalowała miliony punktów pomiarowych, i sprzedała 40 000 sztuk przyrządu pomiarowego 43A - przyrządu który stał się przyrządem klasycznym.
 • 1984 Po intensywnych pracach byliśmy w stanie włączyć do metody SPM, w najgłębszym tego słowa znaczeniu, stan smarowania łożyska.
 • Druga połowa lat osiemdziesiątych ukazała rewolucyjny rozwój naszego oprogramowania.
  Nasz świat i świat naszych klientów stał się skomputeryzowany.
 • 1990 Pomiary impulsów uderzeniowych i pomiary drgań zostały połączone w pierwszym kroku w kierunku złożonego monitorowania stanu. Równocześnie SPM rozwinęło analizę cyklu żywotności dla oszacowania ekonomicznych konsekwencji monitorowania stanu maszyn.
 • 1997 Wprowadzono EVAM, potwierdzając stałe wysiłki SPM w kierunku rozwoju prostszych i bardziej wydajnych metod oceny.

Ogólnoświatowe możliwości
SPM Instrument jest dynamiczną korporacją o międzynarodowym zasięgu. Wynikiem celowej ekspansji
w zakresie naszych ogólnoświatowych możliwości jest na dzień dzisiejszy:

 • Programy badawczo-rozwojowe prowadzone w sposób ciągły w naszym dziale R&D ulokowanym
  w Strängnäs.
 • Zakłady produkcyjne w Szwecji i w Indiach umożliwiające kompletne wytwarzanie produktów SPM.
 • Programy szkoleń dla klientów dostępne w większości uprzemysłowionych krajów.
 • Firmy handlowe i serwisowe w Austrii, Beneluksie, Finlandii, Indiach, Włoszech, Norwegii, Singapurze, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz USA.
 • Wykwalifikowani i ostrożnie dobrani przedstawiciele w większości innych krajów uprzemysłowionych.
 • Personel techniczny doświadczony w zastosowaniu swoich umiejętności aby osiągnąć praktyczne rozwiązania poprzez programy rozwoju dla każdego indywidualnego klienta.

Główna siedziba grupy SPM jest ulokowana w Strängnäs w Szwecji gdzie również znajduje się dział
R & D, oraz gdzie ma miejsce główna część produkcji i procesu wsparcia sprzedaży. Tutaj również znajduje się baza szwedzkiej organizacji sprzedaży. Grupa SPM zatrudnia około 140 osób z czego około 60 osób w siedzibie w Strängnäs.

Produkcja
Szwedzki zakład jest całkowicie wyposażoną fabryką i produkuje pełny zakres produktów. Zakład
w Indiach wytwarza ograniczony zakres produktów dla indyjskiego rynku krajowego. System zapewnienia jakości w firmie SPM został zatwierdzony zgodnie z normą ISO 9001 natomiast system środowiskowy według normy ISO 14001 jest w trakcie zatwierdzenia.

Badania i rozwój
Innowacje techniczne są ciągłym celem w firmie SPM. Nasze laboratoria są dobrze wyposażone do prób, sprawdzeń i weryfikacji naszych zadań R & D zarówno w zakresie elektroniki jak i mechaniki, tak aby udoskonalać naszą technikę i poprawiać nasze produkty.

Marketing i sprzedaż
Nasz Dział Marketingu jest odpowiedzialny za międzynarodowe wsparcie sprzedaży włącznie
z materiałami technicznymi i promocyjnymi, jak również szkoleniowymi i informacyjnymi.
Szwedzki dział sprzedaży troszczy się o sprzedaż bezpośrednią na rynku szwedzkim.

Szkolenia
Centrum szkoleniowe ulokowane w pobliżu siedziby głównej, zapewnia standardowe, regularne kursy
jak również przystosowane dla klientów kursy szkoleniowe dotyczące odpowiedniej obsługi sprzętu
i oprogramowania SPM.

Międzynarodowa organizacja sprzedaży również używa tego ośrodka dla szkolenia personelu.
Centrum jest przystosowane do prowadzenia wykładów, demonstracji praktycznych i jest również miejscem odpowiednim dla konsultacji specjalistów SPM.

Instalacja
Serwis instalacyjny SPM jest bardzo dobrze dostosowany do wydajnego montażu systemów monitorowania i sprzętu SPM. Na miejscu, gdzie klient chce używać własnego personelu do wykonania prac instalacyjnych, firma SPM może wspomóc klienta poprzez obecność swojego nadzoru.

Kontrolowane programy konserwacji
SPM posiada doświadczenie aby rozwijać programy konserwacji maszyn. Możemy dostarczyć szczegółowych propozycji, dokonać instalacji i wprowadzić pakiety oprogramowania które tworzą efektywne kosztowo i elastyczne programy monitorowania oraz konserwacji dla naszych klientów.

Zastosowania specjalne
SPM towarzyszy innym firmom w procesie projektowania i rozwoju specjalnych zastosowań naszej techniki i produktów wytworzonych na bazie OEM.

 


.do góry