AS Instrument Polska
Polish
English
SPM Instrument » SYSTEMY monitorowania ciągłego ON-LINE
ON-LINE

CMM - Moduły Monitorowania Stanu
Ciągłe monitorowanie stanu może zredukować całkowite koszty konserwacji i jest szczególnie użyteczne dla sprzętu gdzie koszty przestoju są bardzo wysokie lub gdzie środowisko uniemożliwia pomiar poprzez przyrządy przenośne. Systemy CMM, składające się z Modułów Monitorowania Stanu zostały pierwotnie zaprojektowane dla jednostek nadzorujących wolnostojące maszyny, używając przełączników DIP dla zakresu pomiarowego i i wartości granicznych. Dodatkowo, mogą one być użyte jako części systemu zbierania danych, analizowania i kontroli który akceptuje wejście analogowe 4 - 20 mA
Przetworniki i ich przewody są automatycznie monitorowane pod kątem awarii systemu i wskazują przypadki zwarcia lub przerwania obwodu. Części narażone na działanie agresywnych środowisk posiadają mocną, odporną na korozję, uszczelnioną i wodoodporną konstrukcję. Jest również dostępny sprzęt w wersji antywybuchowej. Zastosowanie niskonapięciowych instalacji i sygnałów które nie
są czułe na zakłócenia elektryczne, zapewnia bezpieczny i niezawodny system monitorowania.

MG-4 - Machine Guard™
Elastyczny, niezawodny, łatwy do zainstalowania, pozbawiony kosztów utrzymania: 
Machine Guard™ MG-4
do monitorowania ciągłego takich wielkości jak:

 • rzeczywiste RMS ® prędkości drgań według ISO 10816
 • rzeczywiste SPM stanu łożysk tocznych

Za pośrednictwem 1 do 4 kanałów. Możliwa do wybrania wersja zasilania, wyświetlenie wartości stanu
i wartości zmierzonej, przekaźniki dużej mocy, wyjścia analogowe 4-20 mA. Proszę zabezpieczyć swoje aktywa. Machine Guard™ MG-4 jest idealne do automatycznego nadzoru maszyn nieobsługiwanych 
przez personel. Koszt pojedynczej awarii mechanicznej może być znacznie większy niż całkowity koszt nieskomplikowanego zabezpieczenia. Machine Guard™ MG-4 pracuje jako jednostka wolnostojąca 
i jest łączona do sterownika programowalnego.

INTELLINOVA - System modularny - wszechstronny - automatyczny
Modularna konstrukcja daje Państwu możliwość wyboru wielkości - mogą Państwo podłączyć 
od 8 do 15000 punktów pomiarowych do jednego komputera. Wszechstronny oznacza że otrzymują Państwo trzy wiodące metody monitorowania stanu - SPM®, monitorowanie intensywności drgań według ISO, oraz metoda oceny analizy drgań EVAM®, wszystkie obsługiwane przez ten sam system. 
Dodatkowo mogą Państwo monitorować dowolny sygnał analogowy z istniejących linii sygnałowych.
Dla każdego z Państwa celów mogą Państwo wybrać najbardziej efektywną kosztowo metodę. Automatyczna ocena dostarcza wymaganego rezultatu końcowego: wyraźna wiadomość o lokalizacji wady i stopniu jej intensywności przy pomocy znormalizowanych wartości stanu wyświetlonych na barwnej skali stanu zielony - żółty - czerwony

Intellinova® jest systemem ciągłego monitoringu stanu maszyn opartego o wielokanałowe jednostki monitorujące impulsy uderzeniowe do kontroli łożysk, drgania lub sygnały analogowe, wchodzące
i wychodzące, aby zapewnić maksymalne obniżenie czasu przestojów urządzeń krytycznych.

 • Niezawodność w skrzynce
  Sercem Intellinova jest Jednostka Sterująca (Commander Unit), o starannej architekturze do wypełnienia określonych zadań.
  Jednostka Sterująca kontroluje i komunikuje się z podłączonymi jednostkami monitorującymi, korzystając z 32 kanałów dla impulsów udarowych lub pomiarów drgań. Może także być wyposażona w jednostki monitorujące sygnały analogowe, wchodzące i wychodzące. 4 wejścia dla obr/min i 4 cyfrowe wyjścia stanu są wyposażeniem standardowym.
  Mocny Procesor Sygnałów Cyfrowych (DSP) umożliwia bardzo szybki pomiar i jakość sygnału, dając wyjątkowo wysokie poziomy dokładności i powtarzalności. Jednostki Sterująca i pomiarowe
  są podłączone do programu diagnostycznego maszyn Condmaster®Nova, gdzie także są ustawiane konfiguracje kanałów i wybierane techniki pomiarowe. Jednostka Sterująca może być stosowana offline lub podłączona do Condmaster®Nova.
  W trybie offline, SPM może wprowadzić konfigurację Intellinova na żądanie. Karta pamięci SD w płycie głównej jednostki jest stosowana do backupu i buforowania danych pomiaru, gwarantując brak utraty danych w przypadku błędów w sieci.
 • Jednostka Kontroli Łożysk
  Jednostka Kontroli Łożysk mierzy impulsy uderzeniowe zgodnie z Metodą Impulsów Uderzeniowych SPM® i wspomaga do analizy łożysk SPM Spectrum™.
   
 • Jednostka Kontroli Drgań
  Jednostka Kontroli Drgań zajmuje się szerokopasmowym pomiarem zgodnie z ISO 2372 i ISO 10816. Obsługuje także widmo FFT z symptomami i EVAM® (Evaluated Vibration Analysis Method), 
  włącznie z obwiednią, przebieg czasu z uśrednianiem synchronicznym oraz pomiarem dwukanałowym symultanicznym drgań. Do tej wielofunkcyjnej jednostki kontroli są także przynależne pomiary Rozbieg/Wybieg oraz Analiza Orbity dla oceny łożysk ślizgowych.
 • Jednostka do Sygnałów Wyjściowych Analogowych 
  Jednostka do Sygnałów Wyjściowych Analogowych przetwarza cyfrowe wartości pomiarów na analogowe sygnały 4-20 mA, do użycia przez DCS, SCADA czy inne systemy kontroli procesu.

SPM Instrument przedstawia bezprzewodowe czujniki DRGAŃ Airius

SPM Instrument AB, wiodący światowy dostawca technologii i produktów do monitorowania stanu, ogłasza wprowadzenie Airius™, gamy bezprzewodowych czujników drgań do zdalnego monitorowania urządzeń przemysłowych.

Zapewniając ostrzeżenie o problemach związanych z drganiami, a także uszkodzeniach przekładni i łożysk, Airius jest bezprzewodowym, zasilanym bateryjnie ( także w wersji zasilanej zewnętrznie ) czujnikiem idealnym do zdalnego monitorowania stanu standardowych urządzeń produkcyjnych, takich jak pompy i wentylatory. Zaprojektowane i wyprodukowane przez SPM Instrument czujniki bazują na pięćdziesięcioletnim doświadczeniu w opracowywaniu niezawodnych i wiodących w branży rozwiązań do monitorowania stanu.

Technologia bezprzewodowa zapewniająca opłacalność, bezpieczeństwo i wygodę

Czujniki Airius są logicznym pierwszym krokiem do monitorowania stanu online. Łatwo jest zacząć od małej aplikacji opartej na chmurze Condmaster®.NET (hostowanej w SPM Cloud), zapewniając łatwy dostęp do danych pomiarowych za pomocą przyjaznego dla użytkownika interfejsu graficznego, a następnie rozbudować za pomocą zaawansowanego oprogramowania analitycznego i diagnostycznego Condmaster® Ruby.

Wiodąca w branży BEZPRZEWODOWA technologia pomiarowa

Airius to czujnik typu MEMS z wyjściem cyfrowym, mierzący trójosiowo drgania i temperaturę. Czujnik jest obecnie dostępny w dwóch wersjach; jeden mierzący w zakresie częstotliwości 10-1000 Hz, drugi pomiędzy 2-1000 Hz i 10-5000 Hz z możliwościami pomiaru obwiedni. Airius obsługuje kilka różnych pomiarów drgań przez jeden czujnik, z określoną przez użytkownika liczbą dziennych pomiarów. Dodatkowe pomiary można uruchomić ręcznie, naciskając pojedynczy przycisk z boku czujnika. Zastosowane algorytmy przetwarzania sygnałów i procedury obliczeniowe są takie same, jak w zaawansowanym systemie online Intellinova® i rozbudowanych przenośnych przyrządach Leonova® Diamond i Leonova® Emerald.

Łatwa integracja i bezproblemowe użytkowanie

Czujniki Airius mają zwartą budowę i energooszczędny protokół komunikacyjny. Staranny projekt i optymalny wybór technologii baterii zapewniają lata bezproblemowego użytkowania i stabilny monitoring. W stanie bezczynności pobór mocy przez czujnik jest bardzo niski. Korzystając z WiFi, dobrze ugruntowanej i stabilnej technologii przesyłania danych, Airius jest łatwym do wdrożenia rozwiązaniem, które sprawdza się w istniejących środowiskach IT. Klasa IP69 sprawia, że wytrzymały czujnik Airius SPM nadaje się nawet do najbardziej wymagających środowisk.

Prosta instalacja

 Airius™ nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu oprócz routerów WiFi. Czujniki mają najkrótszy czas reakcji w segmencie WiFi, dzięki czemu instalacja i uruchomienie są proste i szybkie.

Istnieją dwie metody instalowania czujników drgań Airius, albo za pomocą wkrętu (który wymaga wiercenia), albo za pomocą kleju. Jeśli to możliwe, zaleca się montaż na śrubę.

Łatwa konfiguracja

Aplikacja SPM Connect app do pobrania na urządzenia z systemem Android i iOS służy do konfigurowania niezbędnych parametrów komunikacyjnych do połączenia z bazą danych. Aplikacja SPM Connect do pobrania na urządzenia mobilne służy do konfigurowania parametrów wymaganych do połączenia z serwerem Condmaster Entity Server (CES) lub SPM Cloud. Aplikacja pozwala na:

 • wyszukiwanie czujników drgań Airius za pośrednictwem Bluetooth
 • weryfikację połączenia z serwerem
 • konfiguracja połączenia z Wi-Fi i CES / SPM Cloud.

Obsługa interfejsu API REST umożliwia innym urządzeniom lub systemom sterowania procesem pobieranie danych drganiowych z czujnika.

Przy pracy z Condmaster Ruby, prędkość obrotowa
i parametry procesu mogą być pobierane jako wartości globalne i rejestrowane wraz z odczytem drgań. Ponadto, parametry stanu mogą być użyte do określenia, czy odczyt ma zostać zapisany

Czujniki Airius i aplikacja SPM Connect są dostępne do pobrania od czerwca 2019 r. Wersje Ex dla środowisk zagrożonych wybuchem od jesieni 2019.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SPM posiada wiedzę i doświadczenie aby rozwiązać PAŃSTWA problemy z konserwacją maszyn
i zredukować Państwa koszty przez zastosowanie efektywnego monitorowania stanu maszyn. Zapytaj nas!

 

 


.do góry